Migrācija no wordpress

IngusNeilands Fri, 04/27/2012 - 14:54

Sveiki, ir uz wordpress bāzes izveidota mājaslapa un blogs vienā valodā.
Ir vajadzība mājaslapu papildināt vēl ar divām vai vairāk valodām. Tulkošana nav problēma, taču wordpress risinājums neder.

Labs risinājums šķiet Drupal, taču zināšanas pietrūkst.

Meklēju kādu, kurš var palīdzēt ātri un nesāpīgi nomigrēt. Principā pac gribu visu darīt, tikai vajag kādu kurš pastāv blakām un palīdz ārtāk visu saprast!

Sveicināts Drupal.lv. Ja datu nav daudz, tad vienkāršāk būs oriģinālu migrēt ar roku. Ja vairāk, tad te saites, varētu noderēt. Pats gan tos neesmu mēģinājis. Attiecībā uz valodu, D7 http://drupal.org/project/i18n modulis. Ja ir plāns tulkot arī Drupal paziņojumus, tad var izmantot LV lokalizācijas risinājumus (nav viss un pilnīgi, bet puiši cīnās, un lēnām lietas iet uz priekšu. http://www.drupal.lv/drupal-lokalizacijas-serveris-l10ndrupallv Var noderēt arī http://drupal.org/project/l10n_client un arī citreiz šis: http://drupal.org/project/stringoverrides Ideja ir vienkārša - oriģinālvaloda (vienalga, vai angļu, vai latviešu), un tad veido papildus dokumentus, kuri ar i18n moduli tiek sasaistīti tulkotos komplektos. Bet atkarīgs ir arī no tā, kuru no valodu modeļa izmanto. Man pašam patīk sākt ar angļu valodu, jo tā ir Drupal native. Un ja kāds no moduļiem līdz galam kaut ko nedod, tad vismaz skaidrs, kas un kur. Ja latviešu valodu uzliek kā noklusēto, var būt nianses. Tas gan vairāk attiecas uz Drupal 6. Padod ziņu, cik tālu tiec, iesim tālāk.
Par saturu migrācijas procesā ir skaidrs. Neskaidrības ir par moduļu komplektu un konfigurācijas niansēm lai varētu dabūt wordpress bloga funkcionalitāti... Varbūt ir kāds iesakāms saraksts ar - must have - moduļiem priekš D7 ?
No jautājuma biju sapratis, ka vairāk tas ir tendēts uz tulkošanas moduļiem. Principā Drupal elementārās blog funkcijas piedāvā out-of-the-box. Tālāk ir nepieciešami papildus risinājumi, ja vēlies ko uzlabot, vai pielikt papildus funkcionalitāti. Un tā kā tas saraksts var būt garš, vai atkarīgs no ieceres, tad grūti būtu iedot izsmeļošu sarakstu. Katram izstrādātājam ir savas prioritātes un vajadzības, ku par dažādiem komplektiem vari izmantot kādu no šiem resursiem: Google. Lai nodrošinātu blogošanas iespējas, Drupal Blog modulis nav jāaktivizē. Tas ir nepieciešams tikai tajā gadījumā, ja vēlies veidot Multi-user blog. Piemēram http://example.com/j2b-blog, http://example.com/ingusneilands-blog, utt. Ja tas ir viena cilvēka (organizācijas) pasākums, tad pietiek arī bez Blog moduļa. Tālākais ir aktarīgs no iemaņām un paradumiem. Elementārās funkcionalitātes papildināšanai bloga nolūkiem es liktu klāt sekojošus moduļus: Var būt tad sāc ar to, kas ir out-of-the-box, un tad ejam tālāk. Dod ziņu, kādu funkcionalitāti gribi papildināt, un būs moduļi. Rēķinies ar to, ka parasti Drupal vienu un to pašu lietu var panākt vairākos veidos, tā kā parasti nebūs viennozīmīga ieteikuma, un bieži izmantojamie moduļi ir atkarīgi no blakus vajadzībām.
Nu tā, esmu izkustējies un man ir ko pateikt. Ar 2/3 valodām statiskajās lapās viss ir kārtībā, ar Language icons visu varu pārslēgt, Menu un Sub-Menu izveidoju bez tulkošanas - viss darbojas. Ar Front Page ieviesu redirectu uz statisko lapu. Super. Tagad štukoju blog sadaļu. Satura migrāciju esmu atlicis uz pašu pēdējo brīdi. Gribu saprast principus, kas un kā ir strādās. Kā izveidot wordpresam raksturīgo blog funkcionalitāti, paturot prātā multi-user blogging iespēju nākotnē ? Varbūt kāds var iedot kādu paraugu, vai sastādīt kompāniju pie tējas krūzes ar bezvadu internetu un laptopu ? ps. Nezinātājam Drupal ir pārāk sarežģīts tieši sākumposmā - vienkārši var apjukt visos moduļos, konfigurācijās utt... Trūkst vienkāršu default-settings lai viss darbotos out-of-the-box -.-
Multi-user blogging iespēja jau strādā out of box, un to ir grūti saplēst. ;) Katram bloga ierakstam ir savs autors, vajag tikai salikt permisijas lai var rediģēt tikai satur ierakstus. Attiecīgi pēc tam uztaisīt skatus /blog/user-x jau ir triviāli.
Ko tu domā ar "wordpress raksturīgo blog funkcionalitāti"? Pamats taču ir - Title, Author, Body, Attachments, Inline images, Taxonomy (tagging). Vai ir kas vēl vairāk vajadzīgs? "Tējas krūze" ar bezvadu internetu - izklausās interesanti:). Ja Rīgā, dod ziņu, varam saskrieties, ja "zvaigznes sakrīt". Alternatīvs - TeamViewer/Skype/Facetime sesija - būs ātrāk :) Out-of-the-box konfigurācija Multiuser - kā Miķelis jau minēja - kā "divus pirkstus..." :) Ja ieslēgsi Drupal sastāvā esošo Blog moduli, tad tas būs līdzīgi, kā drupal.lv lapā. Ja gribi kaut ko mainīt, vai papildināt, tad ir konkrētāk jāzin ko. Bet īsti nav ar to problēmu. Permissions ir pamatā. Es pat teiktu, ka Blog modulis ir out of the box ar default konfigurāciju - jāpieliek tikai pareizās tiesības, lai visi nevar darīt visu. Ir kas specifiskāks?
Ieslēdzu blog moduli un sapratu, ka wordpress post migrācija ir jāveic ātrāk. Izskatās ka D7 ir salauzts wordpress-migrate modulis (DB lauka izmēra kļūda sakarā ar UTF8) vai kāds var ieteikt citu risinājumu post title un content migrācijai /tagus jeb taxonomy ir izlemts pārrakstīt no nulles/