Kādu hostu izvēlēties Drupal 7?

Spoks Mon, 03/07/2011 - 12:14

Sveiki!

Man ir plāns izveidot nelielu tematisko Drupal saitu, kas saturētu ziņas, blogu, pāris statiskas lapas un forumu. Par cik Drupal iepriekš lietojis neesmu, nolēmu sākt ar 7 versiju. Saitam būs arī *.lv domains.

Jautājums, kas mani mulsina ir - kuru hostinga provaideri izvēlēties?

Cik nopratu prasības Drupalam 7 ir PHP 5.3 un MySQL 5.0.15 ar PDO. Bet gan jau jūs ar šo lietu esat saskārušies un varat minēt ar kuriem hostinga provaideriem nav problēmu un no kuriem vajadzētu turēties pa gabalu. Un vispār vai vajag ņemt latvijas hostingu, vai der principā jebkurš (un ja ņemu ārzemju vai man nebūs problēmas tam piebliezt *.lv domeinu)

ar .lv domēna piesaisti nevajadzētu būt problēmām, jo to konfigurē 'šajā galā'. Hostings. No savas pieredzes nano.lv ir tīri ok. Vietējais vai ārzemju hostings? Tu ko, neesi patriots? :) Kādēļ gan neblogot šeit? Kādēļ radīt vēl vienu forumu, kurš nīkuļos?
Pats neesmu hostējies pie citiem hosteriem, jo sevišķi latviešu, tādēļ konkrēti pateikt nezināšu. Ja nemaldos, viens paziņa ir uzlicis Drupal 7 vietni uz serveris.lv šārētā hostinga, tātad domāju ka derēs pamatā arī citi. Varu ieteikt Drupal Gardens - viņi specializējas drupal 7 hostēšanā, vari apskatīties viņu piedāvājumu, moduļus. Tur ir jau gatava platforma, vari izvērsties, savienot sev vēlamās lietas, izveidot nelielu drupal ķīmiju free režimā. Starta pakas sākas ar 12$/mēn, to nepieciešams lai varētu pievienot savu domēnu (tsk *.lv). Bet tas būs labs starts ieskatam Drupal7 vidē. Ja apnīk tur, viņi ļauj eksportēt savu izveidoto lapu lietošanai citā serverī. http://www.drupalgardens.com
Pieņemu, ka neplānoji taisīt tematisko Drupal saitu, bet gan tematisko saitu uz Drupal 7? :) Kā Gincha raksta - diezgan bezjēdzīgi būtu taisīt vēl vienu Drupal saita forumu! :) šim pašam pagrūti "iepūst" dzīvību! :D Paši izmantojam datu centra pakalpoumus un ir savi serveri, bet zinu vienu nelielu Drupal saitu, kurš tiek hostēts Sigmanet. Bonusu punkti Sigmanetam par to, ka viņi atbalstījaj pagājušā gada DrupalCamp Baltics pasākumu - Draudzīgi Drupal komūnai! :)
Darbojoties ar drupal esmu izmēģinājis nano.lv, sigmanet.lv un valsts.lv Valsts.lv serverim PHP register globals ir ieslēgts, ja tā godīgi, neesmu iedziļinājies cik lielus draudus tas rada drupal vietnes drošībai, tas tā informācijai. Sigmanet.lv izvēloties uzreiz ir jāsaskaņo kurš php atbalsts tev ir vajadzīgs, jo viņiem atšķirās no serveriem. Nano.lv no šiem trim liktu pirmajā vietā, ja svarīgas ir arī pakalpojuma izmaksas, kā arī viņiem PHP memory limits ir 128M. Starp citu pirms hostēšanās noskaidrot kāds ir servera PHP memory limits konkrētam plānam, jo ar 32M var būt pa maz.
Paldies par komentāriem! :) Jā, tas ir domāts tematiskais saits, kas būvēts uz Drupal, nevis par Drupal. Es te brīvajā laikā hobija līmenī nodarbojos ar dažādu vīnu brūvēšanu (un taisos ķerties klāt arī alum) un man šķiet, ka gribu par šo tēmu izveidot kopienas saitu. Itkā ir vismaz viens jau latvijā, bet man ir pāris idejas, kas varētu šo lietu pacelt jaunā līmenī. Par to memory limit arī lasīju, jā. Šobrīd laikam izskatās, ka nano.lv varētu būt labākā izvēle. Esmu vienīgi dzirdējis, ka viņiem downtaimi mēdz biežāk ierubīties nekā citiem, bet var jau būt tās tikai ļauno konkurentu baumas.
Es par nano.lv arī neko labu teikt nevaru, ja vien pēdējo divu gadu laikā nav nekas kardināli mainījies uz pozitīvo pusi. Lai būtu lielāks apjukums - no LV nopietnajiem hostētājiem varu ieteikt Latnet Datu Centru (http://latnet-dc.lv/?i1fl1m58).
Vispār paldies visiem, kas atbildēja! Būs jāizmēģina Latnet datu centrs. Es no lētajiem noteikti neieteiktu ņemt EMA, nav laba pieredze, ilgi nākas ķēpāties kamēr visu uztaisa tā kā vajag.
hostnet man hostē dažas drupal 7 instalācijas. register globals ir iesleegts by default, bet ir iespēja pašam piekļūt pie php.ini un atslēgt, dažreiz jāpaprasa PDO pieslēgt un LOCK TABLES privilēģiju datu bāzei, bet vispār ir ok.
Izmēģināju Latnet-DC un neko labu diemžēl nevaru pateikt, lētajam galam curl ir atslēgts, kas nekam neder, atbalsta dienests ar tāds "sauss", nepatika īsāk sakot...
Ja kāds grib izmēģināt drupal var hostēt uz woano.lv , bet tas ir bezmaksas hostings takā ir savi mīnusi.
No SEO viedokļa ieteicams būtu hostēt tajā pašā valstī, kur mīt mērķauditorija..
LV vs ne-LV .lv Latvijā, vai ārpus LV ir atkarīgs no tavas plānotās auditorijas. Ja domā, ka tā varētu būt LV, tad vis ticamāk, labāk to būtu to arī izvietot LV. Ja tomēr auditorija, vai tās daļa varētu būt ārpus LV, tad tā būtu viela pārdomām, lai ietu ārpus Latvijas. Kāpēc? Parasti tiek īrēta ļoti maza "šļauka" datiem uz ārvalstīm, kā rezultātā visi tajā cenšas iespiesties. Efekts citreiz ir graujošs, bet tas ir atkarīgs no noslodzes. Tu noteikti vari piemaksāt un dabūt rezervētas jaudas, taču tas var iet pat simtos latu mēnesī. Turpetī, ja saits atrodas EU (ne LV), tad tādu novērojumu nav, un lapa labi darbojas visos virzienos. Tas gan protams ir atkarīgs no tā, kuru EU hostingu tu izvēlies. PHP register globals Drupal tas nav tik būtiski, jo .htaccess fails to kontrolē, un atslēdz. Tas ir drošības pārkāpums (neieteiktu) shared hosting gadījumā, jo tev ir jārēķinās, ka uz tā paša servera stāv dažādu klientu lapas, un no pieredzes teikšu, ka ne klienti, ne viņu izstrādātāji īpašas rūpes nevelta security jautājumiem. Tā rezultātā citu lapu problēmu dēļ tās var atspoguļoties uz tevi pašu. Tāpēc labāk, lai tas ir izslēgts - tā teikt, viena maza pile virzienā uz drošāku hostingu. Taču jāsaka, ka ir jāizprot jēdziens "shared hosting", kur nevar nodrošināt 100% SLA visos gadījumos, iepriekš minēto apsvērumu dēļ. Tādēļ ir paredzami timeout, jo ISP īsti citu variantu nav - monitorēt noteikta klienta saitu, un ja tas "ķēmojas", tad vai nu to izslēgt, vai arī vis biežāk kas notiek, atjaunot lietas no bekapiem. Tāda ir shared hostinga būtība - mazas izmaksas pie potenciāli lieliem resursiem, ja tie ir brīvi. Ideālākais ir virtuāls serveris, taču arī tajā ziņā nav bez mīnusiem - vari darīt ko un kā vajag pašam, taču jārēķinās ar lieku darbību kopumu, kas nepieciešams, lai uzturētu ne tikai Drupal pie dzīvības, bet arī pašu serveri. Un atminies - paša taisīti backup, backup un vēlreiz backup! Bieži ir tā, ka atjaunot no rezerves kopijas ir ātrāk un saprātīgāk, nekā "ķīmiķot" vai meklēt iemeslus. ISP parasti veic datu rezerves kopijas savām vajadzībām - lai atjaunotu servera veiktspēju. Taču indinviduāls backup ir pavisam kas cits. PHP papildinājumi Tā kā uzturu pats savus serverus, tad īsti neesmu pētījis, cik punktuāli un korekti ISP piedāvā šos PHP papildinājumus. Bet skaidrs noteikti ir tas, ka priekš Drupal ar klasisko 32MB RAM noteikti ir par maz. Tā pat dažādi moduļi var prasīts Curl, SMTP, PHP-CLI vajadzības, un ne visi hostinga piedāvājumi ir gatavi nākt pretī. Tādēļ tas ir shared hosting par lētām izmaksām. Ja cipars apmierina, dari to, bet jārēķinās ar trial un error. Garmtech/Nano timout vai DEAC/Lattelecom Tam parasti ir divi iemesli:
  • nepieciešamība atjaunot servera darbību pēc kreša
  • kā rezultāts maksimālam servera "oversell" gadījumam
Būsim atklāti, jebkurš vēlas ieguldīt pēc iespējas mazāk, un pēc iespējas vairāk uz to nopelnīt. Tā ir vispār pieņemta prakse shared hostinga gadījumā, kad serveri tiek "pār-pārdoti". Un ja trāpi ar kontu uz tādas mašīnas, tad tai noteiktos pīķos vienkārši nav resursu, lai apkalpotu pieprasījumus. Līdz ar to viss pārējais, kas tajā momentā nav paspējis "paķert resursus", vienkārši lago, vai iestājas timeout. Šim stabils risinājums ir tikai viens - VPS. (protams pie nosacījuma, ka tas viss ir uz optimālas tehnikas, kas arī nav pār-pārdota. DEAC vai Lattelecom gadījumā tu iegūsti vienu pārliecību. Ka tavi risinājumi nebūs izvietoti uz zemās klases serveriem (kas patiesībā ir ar PC iekšām), bet tas "pa lielam" arī ir viss. Taču cena noteikti nebūs tāda, kā Nano, Garmtech vai citiem zemu izmaksu hostingiem. Tā teikt - ziepes notiek vienmēr un visiem, tā kā ar to ir jārēķinās. Tāpēc - backup, backup un vēlreiz backup. :) Drupal gardens Koncepcija man patīk. Pat vienu brīdi skatījos tajā virzienā, taču jāsaka, ka darbības ātrumi mani neapmierina. Saprotu, ka tas ir sarežģīts un monstrīgs risinājums, kur faktiski iegūsti to, ka pats Drupal tev nav jāadministrē. Taču kaut kā no visiem skatītajiem DG piemēriem es neesmu atradis nevienu, kas atvērtos tik pat ātri, kā atveras manas lapas :) uz saviem serveriem. Ja tas nav tik būtiski, tad ir OK, ņemot vērā, ka nav jākrāmējas ar permissions, security, utt. Taču, ja tomēr gribi, lai Drupal darbojas raiti, tad viņiem pašlaik tas nav izdevies (diemžēl). Var būt kādam ir labs piemērs, lai apgāztu šo teoriju. Atvainojos pārējiem, jo šis nav reklāmas saits, bet tomēr, tā kā reklamējam citus, tad arī atļaušos sevi :). Ja Spoks tas interesē, vai arī vēl kādi interesenti ir, tad piedāvāju arī savus pakalpojumus. Drupal "mīlu" jau sen, līdz ar ko noteikta daļa rūpju un darba ir ieguldīta hostējot tieši Drupal lapas. Esmu lokans attiecībā uz PHP papildinājumiem, ja vien tas nekonfliktē ar vispārējo drošību (parasti ir alternatīvi risinājumi), PHP RAM ir 512MB, ieguldu darbu arī palīdzot lapas "uzpumpēt" ātrai darbībai. Ir risinājumi arī ar kešošanu. Faktiski "managed hosting" serviss, tikai par "shared hosting" cenu. Ja interesē, lūdzu uzrakstiet man kontaktos. Parasti maksas sākas tad, kad lapa vai pamata lietas ir uzstādītas. Ir mēnešmaksas, vai ilgāku periodu maksas, bet attieksme ir cita. Visi klienti ir izmeklēti un atsevišķi pieskatīti, lai viens otram ziepes nevārītu. Daudz arī no savas puses daru, ja izstrādātājs negrib/nezin ko darīt security kontekstā. Tas tā teikt visiem par labu. Ir arī VPSi un citi risinājumi. Šī gada laikā plānoju migrēt uz mākoni Londonā vai Amsterdamā, pēc iespējas saglabājot tās pašas cenas. Tā kā gada laikā pat varētu nākt klāt noteikti benefiti, kas ar to ir saistīti. Pēdējā laikā nāca prātā tāda frāze - Private Drupal hosting :) - tas par attieksmi. Ja nepatiks, vienmēr vari kaut ko mainīt. Es, pie reizes iegūtu kādu novērtējumu no malas :)
Un kā ar Amazon, Rackspace .. ?

Ja US reģions nav par tālu komunikāciju un network latency ziņā (esmu to jau praktiski nobaudījis ar "negatīvu pieskaņu"), tad tā ir opcija. Amazon un Rackspace ir alternatīvi risinājumi. Rackspace pat tīk vairāk, ja nav īpašas prasības pret noteiktu OS uz servera. Amazonei ir nepieciešamas papildus fīčas ar glabātuvi, jo Amazone serveriem atmiņa nav permanenta - jeb restartējot serveri, viss pazūd, un sākam pumpēt no sākuma visu virsū.

Ir, protams, papildus storage servisi, taču tur ir jāvērtē ātrdarbība un risinājumu drošums. Pie kam tur īpaši tūnēt neko nevarēs. Izmaksas gan šiem provaideriem nav tās mazākās, un ir citas vietas, kur VPS var dabūt lētāk, ar efektīvāku tīklu.

Amazonei vēl būtiska izmaksu pozīcija ir tīkla datu pumpētā apjoma maksas, kas bieži var novest pie nepatīkamiem pārsteigumiem.

jāskatas vai var mainit

php.ini 

max_execution_time =

my.ini

 max_input_time =

memory_limit =

post_max_size =
 
upload_max_filesize =

httpd.conf

 

<Directory "/www"> 
 
    AllowOverride All
 
</Directory>

piemeram

man bez so izmaiņām daudzas lietas vēlāk negāja takā var aplausties ... 

iečeko šo

http://www.drupalgardens.com moš pietiek un bezmaksas

:)

Jā, šie PHP uzstādījumi ir vitāli. Varētu arī nebūt pieeja pie php.ini vai attiecīgās konfigurācijas, taču ja ir iespējots .htaccess, tad caur to varētu izvirst un parametrus piedabūt klāt.


Šajā ziņā Shared hosting ir viena lieta (rēķinamies ar to, ko provaiders dod, un cik tālu ar viņu var sarunāt), vai arī attiecīgi skatāmies uz VPS. Izmaksas : ērtumu un lokanību.